Кафедра правознавства, соціології та політологіїЧетвер, 20.06.2019, 11:38

| RSS
Головна
...

Все про нас

Фото/Відео галерея

ALMA MATER
Дрогобицький державний педагогічний університет

Статистика

Головна » 2013 » Грудень » 12 » Соціологічний конгрес
22:02
Соціологічний конгрес
      Завідувач кафедри д.соц.н. Щудло С. А. та викладач к.соц.н. Гвоздецька Б.Г. взяли участь у ІІ Соціологічному конгресі «Соціологія та суспільство: взаємодія в умовах кризи», який відбувся 17-19 жовтня 2013 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Соціологічний Конгрес проходить раз у чотири роки і є видатною подією у житті вітчизняного соціологічного співтовариства. Географія ІІ Конгресу була вражаючою – серед його учасників були представники всіх соціологічних центрів України, вчені з Росії, Білорусії, Польщі, Литви, Словенії, Німеччини, Індії, Турції, Казахстану, Австрії, Угорщини. На Конгрес було подано біля 600 заявок на індивідуальну участь.
     Два пленарні засідання, що викликали підвищену цікавість, містили виступи вчених з Харкова, Москви, Санкт-Петербургу, Києва, Будапешту. Особливу увагу учасників Конгресу привернула доповідь фундатора радянської соціології, науковця зі світовим іменем Володимира Ядова. Зазначені ним у доповіді проблеми трансформації радянських суспільств були обговорені на засіданні «круглого столу» «Теоретичні проблеми дослідження суспільств, що трансформуються», який викликав величезний інтерес як українських, так і зарубіжних учасників Конгресу. Робота Конгресу проходила у 24 секціях, 10 «круглих столах», семінарах, засіданні соціологічного клубу Соціореаліті. 
    Завідувач кафедри Щудло С.А. здійснювала організаційну роботу з підготовки секційного засідання «Соціологічне осмислення сучасної освіти» та була модератором цієї секції під час роботи Конгресу. Науковець виступила з доповіддю «Конвенційна модель забезпечення якості вищої освіти». Окрім того, представила результати спільного українсько-польського соціологічного дослідження «Молодь Пограниччя: Дрогобич-Перемишль», які знайшли відображення у спільному виступі з колегою з Жешувського університету д-ром Пьотром Длугошем на тему «Репетиторство в Україні та Польщі: навіщо потрібні додаткові знання». 
    Викладач Гвоздецька Б.Г. виступила на секційному засіданні «Соціологічний вимір етнічної диверсифікації сучасного світу» з доповіддю «Етногравітація – чинник регіональної ідентичності у полікультурному просторі пограниччя».
    Учасники Конгресу, в тому числі і викладачі кафедри, представили свої наукові досягнення як у формі тез (шістсотсторінковий збірник тез, здається, відображає всі сучасні галузі та досягнення соціології), так і у формі статей, що опубліковані у збірнику наукових праць «Методологія, теорія та практика соціологічного аналізу сучасного суспільства» (випуск 19). 
    Більш детальну інформацію про підсумки Конгресу можна знайти на сайті Соціологічної асоціації України: http://www.sau.kiev.ua/20131017-19.html


Категорія: Наукова діяльність | Переглядів: 357 | Додав: kpspddpu | Рейтинг: 0.0/0
Youth journal
Молодь у Центральній та Східній Європі. Соціологічні студії

Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Пошук

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

Оновлено 17.12.2017

Наша поштова скринька: kpspddpu@gmail.com

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz