Кафедра правознавства, соціології та політологіїЧетвер, 20.06.2019, 12:02

| RSS
Головна
...

Все про нас

Фото/Відео галерея

ALMA MATER
Дрогобицький державний педагогічний університет

Статистика

Головна » 2014 » Липень » 28 » ПОЛЬЩА МІЦНО ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ УКРАЇНСЬКИХ ПОДІЙ
16:44
ПОЛЬЩА МІЦНО ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ УКРАЇНСЬКИХ ПОДІЙ

ПОЛЬЩА МІЦНО ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ УКРАЇНСЬКИХ ПОДІЙ

            Завідувач кафедри  Світлана Щудло взяла участь у Варшавському університеті  у засіданні клубу «Dobro Wspólne Рonad Рodziałami» та виступила з доповіддю на тему «Українська революція: регіональна динаміка сприйняття». Виступ був присвячений соціологічному аналізу ставлення українського суспільства до революційних подій та впливу регіональної структури на суспільні оцінки.

            Добре відомою є приказка «Хороший сусід кращий за родича». У даному випадку йдеться про західного сусіда – Республіку Польщу, яка міцно тримає руку на пульсі українських подій. У цьому нещодавно мала змогу пересвідчитися С.Щудло завдяки запрошенню відомого польського соціолога проф. Яцека Курчевського до Варшавського університету. В Інституті прикладних соціальних наук цього університету, який очолює проф. Малгожата Фужара, відбулося засідання клубу «Dobro Wspólne Рonad Рodziałami» під головуванням професора Я. Курчевського. Цей захід став черговим підтвердженням  значної уваги з боку Польщі до України та бажання підтримати нашу державу у складний для неї період.

            Клуб «Dobro Wspólne Рonad Рodziałami» функціонує за підтримки Фонду Інституту Леха Валенси та є майданчиком для зустрічей представників різних суспільних верств, науковців та політиків задля обміну поглядами, ідеями, думки з різноманітних питань, які хвилюють польське суспільство. Останнє засідання Клубу було присвячене подіям в українському суспільстві, його тема – «Українська революція 2013/2014». Тематика засідання викликала чималий інтерес у польському інтелектуальному середовищі Варшави, свідченням чого стала значна чисельність учасників дискусії, серед яких політики, науковці, громадські та культурні діячі.

            До виступів на цьому засіданні були запрошені відомі та авторитетні в Польщі особистості: Богуміла Бердичовська – журналістка, фахівець з історії України та українсько-польських відносин, Збігнєв Буяк – політик, один з лідерів руху «Солідарність», посол Польського Сейму І та ІІ каденцій. Модератором засідання та водночас доповідачем був Яцек Курчевський – професор Варшавського університету, соціолог, фахівець соціології та антропології права, віце-маршалок Польського Сейму І каденції.

            Виступи усіх учасників з польського боку засвідчили, що вони не є віддаленими спостерігачами за подіями в українському суспільстві, а усі безпосередньо побували в різних містах України -  Києві, Харкові, Львові, Дрогобичі та ін., зсередини побачили революційні події та відчули настрої українців. Крізь їхні виступи відчувалося щире вболівання за долю сусідів, бажання допомогти, поділитися власним досвідом державотворення та можливістю використання уроків часів «Солідарності»  для сучасної України.

             Обговорення українських подій не завершилося регламентом офіційної частини засідання  Клубу, а продовжувалося ще довго після його завершення, що свідчить про глибоку заангажованість наших західних сусідів у проблеми України. 

Категорія: Міжнародна співпраця | Переглядів: 399 | Додав: kpspddpu | Рейтинг: 0.0/0
Youth journal
Молодь у Центральній та Східній Європі. Соціологічні студії

Календар
«  Липень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Пошук

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

Оновлено 17.12.2017

Наша поштова скринька: kpspddpu@gmail.com

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz