Кафедра правознавства, соціології та політологіїСубота, 15.08.2020, 06:01

| RSS
Головна | Зимова школа соціолога 2011
...

Все про нас

Фото/Відео галерея

ALMA MATER
Дрогобицький державний педагогічний університет

Статистика


    З 31 січня по 5 лютого 2011 року у місті Дрогобичі проводилася Школа молодого соціолога «Сучасна Україна в соціологічному вимірі», організаторами якої були Соціологічна асоціація України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. Естафету Дрогобицькому педуніверситету у проведенні цього заходу передав Волинський національний університет імені Лесі Українки. 
    На урочистому відкритті роботи Школи у стінах Франкового університету її учасників привітали ректор цього навчального закладу проф. Валерій Скотний та міський голова Дрогобича Олексій Радзієвський, Президент Соціологічної асоціації України, ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна проф. Віль Бакіров, ректор Волинського національного університету ім. Лесі Українки проф. Ярослав Коцан, директор Інституту соціології, психології та управління Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова проф. Володимир Євтух, заступник директора з наукової роботи Інституту соціології НАН України, проф. Євген Головаха та інші провідні соціологи України. 
   Про науковий доробок дрогобицьких соціологів у своєму виступі прозвітувала голова Дрогобицької філії Львівського регіонального відділення Соціологічної асоціації України доц. Світлана Щудло. Зокрема, наголосила, що при кафедрі правознавства, соціології та політології Дрогобицького педуніверситету фунціонує соціологічна лабораторія, робота якої спрямована як на соціологічний супровід освітньої діяльності університету, так і ширше коло досліджень проблем регіону. Традиційним для кафедри стало проведення щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Молодіжна політика: проблеми та перспективи», результатом якої є видання збірника праць під такою ж назвою. 
    Після урочистого відкриття Школи провідні науковці-соціологи проф. Віль Бакіров, проф. Євген Головаха, проф. Володимир Євтух провели прес-конференцію для регіональних мас-медіа про місце та роль соціологічної науки в сучасному українському суспільстві. Не обійшли увагою і значення проведення Школи. Президент соціологічної асоціації України проф. Віль Бакіров у своєму виступі наголосив, що Школа молодого соціолога створює майданчик для майбутніх науково-дослідних проектів у царині соціології, оскільки сприяє обміну знань між метрами соціології і новою генерацією науковців. «Такі школи є необхідними, - стверджує проф. Віль Бакіров, - оскільки жодна наука, окрім соціології, не здатна сьогодні охопити своїм аналізом складне розмаїття нашого сьогодення, дати певні підказки та застереження щодо майбутнього». Продовжує думку член-кореспондент НАН України, професор Володимир Євтух: «Школа соціолога дає можливість не лише об’єднувати наукові сили у рамках нашої держави, а й вдало передавати досвід, накопичені знання та власні дослідження молодим науковцям-соціологам». 
    Слухачами Школи стали 14 молодих соціологів – переможців конкурсного відбору. Молоді науковці – аспіранти, викладачі, наукові співробітники, – репрезентували усі регіони України. Учасники прибули з Харкова, Києва, Луганська, Запоріжжя, Дніпропетровська, Херсона, Львова, Ужгорода, Дрогобича. Лекторами Школи проведено десять майстер-класів з актуальних питань розвитку сучасної соціологічної науки та освіти, методології та методів соціологічних досліджень. Глибоконауковими були майстер-класи проф. Віля Бакірова «Сучасна вища школа як об’єкт соціологічного дослідження», проф. Євгена Головахи «Конструювання інтегральних індексів у соціологічному дослідженні», доц. Андрія Горбачика «Вимірювання соціальних змінних: методи та правила». Пізнавальними та емоційно наповненими були лекції проф. Людмили Сокурянської «Особливості застосування біографічного методу в соціологічному дослідженні», проф. Наталії Черниш «Методи дослідження сучасних ідентичностей» та проф. Володимира Полторака «Спеціальні соціологічні методи в маркетингових дослідженнях». Зацікавленість у слухачів Школи викликали майстер-класи проф. Володимира Євтуха «Методи дослідження в етносоціології», проф. Віталія Онищука «Методологічні засади дослідження гострих політичних проблем сучасності», доц. Світлани Романенко «Методи багатовимірного групування даних соціологічного дослідження» 
    Учасники Школи не лише слухали майстер-класи, а й активно протягом тижня працювали. Розділившись на три творчі групи, слухачі отримали завдання підготувати наукову статтю з проблеми методології дослідження духовного світу сучасної молоді та наприкінці роботи Школи представити свої дослідницькі проекти. Першим на розгляд професійному журі був представлений проект «Дозвілля та відповідні йому потреби як аспект духовного світу молоді», який був відзначений за актуальність та соціальну значимість. Друга група слухачів Школи представила проект на тему «Нові інформаційно-комунікативні технології в науковій діяльності молодого вченого», який був відзначений у номінації «За оригінальність та кращу ідею». «За кращу концептуалізацію» журі відзначило творчу роботу учасників третьої групи «Життєвий успіх як елемент духовного світу українського студенства». Усі слухачі отримали грошові премії та заохочувальні подарунки. Підвердженням участі у роботі Школи та виконання запланованої програми стало вручення учасникам сертифікатів. 
    Учасники Школи у Дрогобичі не лише плідно працювали, але й активно відпочивали. Цікавою і насиченою була культурна програма, знайомство з Франковим краєм, екскурсія до музею-садиби Івана Франка у с. Нагуєвичі та музею Бруно Шульца. Незабутні враження залишилися в учасників від відвідин всесвітньовідомої Міжнародної клініки реабілітації у Трускавці за методом проф. Володимира Козявкіна. Прекрасного настрою додали учасникам віртуозні виступи музичних колективів Дрогобицького педуніверситету. По закінченню Школи науковці роз’їхалися збагачені знаннями та досвідом, переповнені позитивними враженнями від перебування у Прикарпатті.
Youth journal
Молодь у Центральній та Східній Європі. Соціологічні студії

Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХІВ

Пошук

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

Оновлено 17.12.2017

Наша поштова скринька: kpspddpu@gmail.com

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz