Кафедра правознавства, соціології та політологіїСубота, 15.08.2020, 07:12

| RSS
Головна | Візит делегації з міста Перемишль (Польща)
...

Все про нас

Фото/Відео галерея

ALMA MATER
Дрогобицький державний педагогічний університет

Статистика


    Сьомого грудня до Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка прибула делегація соціологів із Перемишля. Гостями катедри правознавства, соціології та політології стали колеги з Інституту соціології Східноєвропейської державної вищої школи – директор Інституту, доктор Славомір Солецький, його заступник доктор Пьотр Длуґош, маґістр Міхал Совінські та п’ятеро студентів, представників наукового соціологічного кола.
    Від травня 2012 нинішнього року, з часу підписання між підрозділами угоди про наукову співпрацю, налагодились тісні зв’язки. Результатом співпраці за цей короткий період стали взаємні наукові візити з метою обміну досвідом (Ірина Мірчук і автор цих рядків), публікації спільних наукових статей ( П. Длугош, Світлана Щудло), видання спільної колективної моноґрафії з проблем молоді, участь Ярослава Комарницького, Ірини Мірчук, Олександри Проць та автора цих рядків у міжнародній польсько-американській конференції «Славістичний форум» ( Перемишль, червень, 2012 р.), співучасть у міжнародній конференції з проблем освіти у Керчі (червень, 2012 р.).
    Метою нинішнього візиту до Дрогобича делегації польського вишу став початок польового етапу міжнарожного соціологічного проекту «Молодь Пограниччя: Дрогобич – Перемишль». Ідея проведення спільного соціологічного дослідження науковців Дрогобича та Перемишля виникла не спонтанно. По-перше, колектив катедри правознавства, соціології та політології розпочав роботу над новою темою наукового дослідження «Молодь у сучасних євроінтеґраційних процесах», а розробка цієї проблеми неможлива без емпіричного підґрунтя. По-друге, польських колег також цікавлять схожі пролеми, що спонукало нас об’єднати наукові зусилля. По-третє, територіальна близькість молоді двох прикордонних міст та водночас розмежованість кордоном формує специфічний реґіональний пограничний простір, цікавий для наукового аналізу. Завдяки підтримці ректора нашого університету імені Івана Франка професора, доктора філософських наук Надії Скотної та начальника відділу освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради Петра Сушка ми змогли розпочати дослідження. Протягом грудня викладачами катедри правознавства, соціології та політології буде проведено анкетування учнів 11 класів усіх шкіл міста Дрогобича та Стебника. Аналогічне опитування паралельно буде проведене у Перемишлі.
    Мета опитування – з’ясувати ціннісні орієнтири та поведінкові практики сучасної молоді, виявити наміри на здобуття вищої освіти та професійні плани, співставити отримані дані з результатами, що характеризують польську молодь. Таке дослідження (за рівнем, специфікою проведення, масштабом вибірки) є унікальним. Результати опитування в узагальненому вигляді будуть представлені на науковій конференції катедри, увійдуть до українсько-польського наукового моноґрафічного дослідження, стануть основою для розробки рекомендацій для зацікавлених управлінських структур, які відповідальні за роботу з молоддю.
    Сьомого грудня ми розпочали соціологічне дослідження з педагогічного ліцею, куди завітали з нашими польськими партнерами. Ми вдячні керівництву ліцею за сприяння у проведенні опитування та теплу і гарно організовану зустріч. Учні проявили зацікавленість до дослідження і були винагороджені за участь пам’ятними сувенірами.
    Програма перебування польської делегації у Дрогобичі була дуже насиченою. В той час як студенти знайомилися з університетом та містом (в цьому їм допомагав викладач катедри Юрій Дмитришин), керівники делегації мали зустріч з деканом історичного факультету професором Леонідом Тимошенком. Під час офіційної зустрічі, яка пройшла у приязній атмосфері, обговорювалися питання можливостей розширення співпраці між вишами у майбутньому.
    Злось перебування гостей відвідинами музею Бруно Шульца (ми щиро вдячні Полоністичному центру та його керівникові доцентові Вірі Меньок за сприяння).
     Сподіваємось, що такі проекти допоможуть поглибити наукові знання про сучасні процеси, особиливо у середовищі молоді, яка є найбільш активною, творчою, мобільною частиною суспільства, та сприятимуть наближенню нас до Европи.
Youth journal
Молодь у Центральній та Східній Європі. Соціологічні студії

Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

АРХІВ

Пошук

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

Оновлено 17.12.2017

Наша поштова скринька: kpspddpu@gmail.com

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz